Fabrika, Şantiye ve Tesis Güvenliği

 

Fabrikalar, şantiyeler ve sanayi tesisleri stratejik önem taşıyan,potansiyel tehditlerin ve risk unsurlarının etkin olduğu bölgelerdir.Bu bölgelerin güvenliğinin sağlanmasında ekstra güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca tüm sürecin periyodik olarak ve büyük bir titizlikle takip edilmesi gerekmektedir.

Fabrika, şantiye ve tesislerin güvenliğini sağlamak için X-Ray cihazı ve el dedektörleri ile arama yapılması, çalışanların giriş-çıkış kontrolü, 7/24 denetim ve gözetim faaliyeti, giriş çıkış gerçekleştiren ziyaretçilerin kabul, kayıt ve yönlendirme işlemlerinin yürütülmesi; baret, gözlük ve iş elbisesi gibi kişisel koruyucu önlemlerin alınmasının takibatı, işletme içerisindeki araçların hız sınırı kontrolü, depo ve ambarlara giren-çıkan malzemelerin ve araçların kontrolü; yangın, afet ve hırsızlık olaylarına karşı koruyucu, engelleyici önlemlerin alınması ve gerektiğinde müdahale edilmesini esas alan hizmetler bütününü müşterilerimize sunmaktayız.

• Koruyucu önlemler: Kapalı devre güvenlik kameralarının izlenmesi, elektronik güvenlik sistemlerinin takibi, otoparklardaki araçların güvenliğinin sağlanması, belirlenen güzergâhlarda devriye ve kontrollerin yapılması gibi prosedürleri kapsamaktadır.

• Misafir protokolü: Site sakinleri haricinde giriş yapmak isteyen kişilerin site sakinlerinin onayı neticesinde içeri alınması,kimlik kontrolü ve kaydının yapılması, ziyaretçilerin kendi park alanlarına park etmelerinin sağlanması gibi prosedürleri kapsamaktadır.