KİMLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGE VE İŞLEMLER ( YENİLEME EĞİTİMİ SONRASI )

ÖNCELİKLE  AŞAĞIDA BELİRTİLEN ( 10.MADDE) ÜCRET İLGİLİ KURUMA YATIRILDIKTAN SONRA E-DEVLET ÜZERİNDEN “ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART MÜRACAATI” ŞEKLİNDE YAZILIP BAŞVURUNUZU TAMAMLAMAYA ÇALIŞINIZ.SİSTEMDE YAŞANILAN AKSAKLIKLAR NEDENİYLE YA DA ÖRGÜN EĞİTİM LİSE MEZUNU OLMAMA,ORTAOKUL MEZUNU OLMA VEYA 2008 YILI ÖNCESİ MEZUN OLMA VS GİBİ DURUMLARDA BAŞVURUNUZA BURADAN DEVAM EDEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ TAMAMLAYARAK GEREKLİ EVRAKLARI ÖZEL GÜVENLİK ŞUBEYE TESLİM EDİNİZ.

1- www. İem.gov.tr adresinden randevu alınıp sıra numarası, randevu tarihi ve saatinin yazılı olduğu form çıktısı yazdırılıp randevu gününde, aşağıda belirtilmiş tüm belgelerle İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne gidilecek.

2- T.C Kimlik Numarası yazılı olan Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi vb. resmi kimliklerden her hangi birisinin aslı ve 2 adet fotokopisi

3- Yenileme Eğitim Sertifikasının aslı ve fotokopisi

4- Öğrenim Durum Belgesi aslı ve 1 adet fotokopisi ( Diploma, Mezuniyet Belgesi, Tasdikname, Öğrenci Belgesi, Diploma Kayıp Belgesi vb.)

5-Biyometrik Fotoğraf (2 adet) (Son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz ve de arka fon beyaz olacak şekilde çektirilmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız, arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Fotoğraflar, Ön cepheden (tam karşıdan) çekilmiş olmalıdır.

6- Kan Grubunu Gösterir Belge veya Kan grubu yazılı sürücü belgesi

7- Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi ( Önceden hiç ÖGG Kimlik Kartı almayanlar (kimliksiz adaylar) için Sertifika Fotokopisi ve Sağlık Heyet Raporu)

8- Parmak izi verenlere ait “Parmak İzi ve Fotoğraf Kayıt Formu” nun fotokopisi ( Önceden vermeyenlerin parmak izleri şubede alınacaktır.)

9- e-devlet şifresi ile www.türkiye.gov.tr adresinden veya Cumhuriyet Savcılıklarından alınan Adli Sicil Belgesi (e-devletten Resmi-Diğer-Özel Güvenlik Şube şeklinde takip edilerek çıkartılacaktır. )

10- Yeni Kimlik Kartı için Halk Bankası TR020001200941300016000096 nolu hesaba 140 TL kart ücreti yatırılacak. (Dekont Aslı başvuru sırasında ibraz edilecek.) 

Not: Yenileme eğitimi öncesinde kimlik almış olanlar ikinci defa ruhsat harcı ödemeyecektir. Yalnız sertifikası olup önceden hiç kimlik almamış olanlar kimlik başvurusu yapabilmek için ruhsat harcını ödemek zorundadır.