KİMLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGE VE İŞLEMLER ( TEMEL EĞİTİM SONRASI )

ÖNCELİKLE  AŞAĞIDA BELİRTİLEN (9 VE 10.MADDE) ÜCRETLER İLGİLİ KURUMA YATIRILDIKTAN SONRA E-DEVLET ÜZERİNDEN “ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART MÜRACAATI” ŞEKLİNDE YAZILIP BAŞVURUNUZU TAMAMLAMAYA ÇALIŞINIZ.SİSTEMDE YAŞANILAN AKSAKLIKLAR YA DA ÖRGÜN EĞİTİM LİSE MEZUNU OLMAMA VE ORTAOKUL MEZUNU OLMA VEYA 2008 YILI ÖNCESİ MEZUN OLMA VE DE HASTANEDEN ALINAN SAĞLIK RAPORUNUZUN E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN GÖRÜNMEME VS GİBİ DURUMLAR NEDENİYLE BAŞVURUNUZA BURADAN DEVAM EDEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ TAMAMLAYARAK GEREKLİ EVRAKLARI ÖZEL GÜVENLİK ŞUBEYE TESLİM EDİNİZ.

1.http://e-randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/-adresinden randevu alınacak. Randevu sıra numarası ve hazır dilekçe örneğinin çıktısı yazdırılacak ve dilekçe örneği imzalanacaktır.

2- T.C Kimlik Numarası bulunan Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi vb. resmi kimliklerden her hangi birisinin aslı ve 2 adet fotokopisi

3- Temel Eğitim Sertifikasının aslı ve fotokopisi

4- Sağlık Kurul Raporu (Silahlı için Devlet Hastanelerinden alınmış olup “Silahlı Güvenlik Görevlisi Olur.” İbaresi taşımalıdır.)
(Silahsız için Devlet Hastanelerinden alınmış olup “Silahsız Güvenlik Görevlisi Olur.” İbaresi taşımalıdır.) ( Rapor tarihi 1 yılı aşmamış olmalıdır.)

5- Güvenlik Sorusturması ve Arşiv Arastırma Formu ( aslı ve 1 adet fotokopisi) Formda istenen bilgiler bilgisayarda doldurularak çıktısı alınmalıdır.

6- Öğrenim Durum Belgesi aslı ve 1 adet fotokopisi ( Diploma, Mezuniyet Belgesi, Tasdikname, Öğrenci Belgesi, Diploma Kayıp Belgesi vb.)

7- Biyometrik Fotoğraf (2 adet) (Son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar Biyometrik ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız, arka fon beyaz olacak şekilde çekmelidir. Fotoğraflar Ön Cepheden (Tam karşıdan) çekilmiş olmalıdır.

8- Kan Grubunu Gösterir Belge ( Veya Kan grubu yazılı sürücü belgesi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi)

9- Özel Güvenlik Kimlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzu (Dekont Aslı) ( 2023 Yılı Harç Bedeli: 2.994 TL.)

Not: Kimlik Ruhsat Harcı, Vergi Dairelerindeki 9103 numaralı harç hesabına yatırılacaktır.

10- Kimlik Kartı için Halk Bankası TR020001200941300016000096 nolu hesaba 140 TL kart ücreti yatırılacak. (Dekont Aslı) 

11- e-devlet şifresi ile www.türkiye.gov.tr adresinden veya Cumhuriyet Savcılıklarından alınan, resmi kurum için Adli Sicil Belgesi (e-devletten Resmi-Diğer-Özel Güvenlik Şube şeklinde takip edilerek çıkartılacaktır. )

►Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu günü ve saatinde Mecidiyeköy’de bulunan Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının giriş katındaki Özel Güvenlik Kimlik Büroya teslim edilecektir