ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR, SONUÇLAR NEREDEN ÖĞRENİLİR ?

►Genel Olarak Sınav Sonuçları, sınav tarihinden 2-3 hafta sonra açıklanmaktadır.

► Sınav sonuçlarını, ilgili web sitesinden T.C Kimlik Numarası ile öğrenmek için TIKLAYINIZ.

SINAV SONUCUNU ÖĞRENEN KURSİYERİN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER NELERDİR ?

► Sınavda başarılı olan kursiyerlerimizin Özel Güvenlik Eğitim Sertifikaları 7-10 gün içinde Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünce hazırlanarak onaylandıktan sonra kurumumuz yetkilileri tarafından teslim alınıp şubelerimize gönderilir.

► Sertifika almaya hak kazanmış kursiyerlerimiz ayrı bir mesajla bilgilendirilerek sertifikaları kendilerine teslim edilmek üzere şubelerimize çağrılır.

► Sertifikalar imza karşılığı kursiyerin kendisine veya isteği ve izni dâhilinde 1.derece yakın akrabasına teslim edilir.

ÖNCELİKLE  BELİRTİLEN  ÜCRETLER İLGİLİ KURUMLARA YATIRILDIKTAN SONRA E-DEVLET ÜZERİNDEN “ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART MÜRACAATI” ŞEKLİNDE YAZILIP BAŞVURUNUZU TAMAMLAMAYA ÇALIŞINIZ.SİSTEMDE YAŞANILAN AKSAKLIKLAR YA DA ÖRGÜN EĞİTİM LİSE MEZUNU OLMAMA VEYA 2008 YILI ÖNCESİ MEZUN OLMA VS GİBİ DURUMLAR NEDENİYLE BAŞVURUNUZA BURADAN DEVAM EDEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE  İŞLEMLERİ TAMAMLAYARAK GEREKLİ EVRAKLARI AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ ŞEKLİYLE ÖZEL GÜVENLİK ŞUBEYE TESLİM EDİNİZ.

► Sertifikalarla birlikte kursiyerlere “Kimlik Başvurusu İçin Gerekli Belge ve İşlemler (Temel eğitim sonrası) veya Kimlik Başvurusu İçin Gerekli Belge ve İşlemler (Yenileme eğitimi sonrası) ” başlıklı bir bilgi formu da verilir. Kursiyer, formda yazılı talimatları izleyerek http://e-randevu.istanbul.pol.tr/ web adresi aracılığıyla İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünden randevu alıp, yine formda belirtilen tüm belgeleri de hazırlayarak randevu gün ve saatinde kimlik başvurusunu yapabilir.

► Sınavda başarısız olan veya sınava girmeyerek bir sınav hakkını kaybeden kursiyer, toplam 4 sınav hakkından kalan diğer haklarını sırasıyla kullanmak isterse sınav harcını, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihi müteakiben 1 hafta içinde kayıtlı bulunduğu eğitim kurumuna yatırmak zorundadır.

► İlk sınavda başarısız olan kursiyer, 2.hakkı için sınav harcını süresi içinde ödemezse sınava giremez.

► İlk sınavda başarısız olan kursiyer, sınav harçlarını tekrar yatırdığı halde herhangi bir nedenle diğer sınav haklarını kullanmaz veya kullanmak istemezse harcı iade edilmez.

► 4 Sınav hakkında da başarısız olan veya sınava girmeyerek başarısız sayılan kursiyerin dosyası kapanır. Tekrar sınava girmek isterse yeniden kayıt olup derslere tekrar katılmak ve eğitim ücretini de tekrar ödemek zorundadır.